Vinaři Zaječí zapsaný spolek

Vinaři Zaječí zapsaný spolek


Archiv akcí

23. 05. 2015

Zaječské otevřené sklepy

Zveme všechny na druhý ročník akce Zaječské otevřené sklepy. Přijďte ochutnat vína místních vinařů a posoudit, jak se ročník 2014 vydařil.

 

Sobota 23.5.2015

v 9.00 otevření infocentra - vstupenky
V 10.00 otevření sklepů- do 18.00
Doprovodný program, mužáci z Ladné , cimbálová muzika , večerní májová zábava

Neděle  otevřené sklepy na prodej 10.00- 12.00

 

Vstupenky se slevou: http://www.slevymojemesto.cz/sleva/zos2015/

 

Leták s programem ke stažení

Jízdní řád Zaječského pacifiku 2015 ke stažení

Mapa otevřených sklepů 2015 ke stažení

Video Zaječské otevřené sklepy 2015

 

O akci:

Zaječské otevřené sklepy podruhé

 

Rok se s rokem sešel a obec Zaječí čekal druhý ročník vinařské akce „Zaječské otevřené sklepy“. Intenzivní přípravy vyvrcholily v sobotu 23.5.2015, kdy se akce konala . Překročení magické hranice pětiset účastníků druhého ročníku je důkazem, že první ročník byl úspěšný.

 

Celá akce vypukla v 9 hodin ráno zahájením prodeje vstupenek v Turistickém informačním centru. Každý majitel vstupenky byl vybaven nezbytnou taštičkou na krk, která obsahovala vše potřebné: skleničku na víno s logem letošní akce, plánek obce se všemi vinaři, degustačního průvodce a hrací kartu pro sběr razítek ve vinařstvích. Každý účastník navíc obdržel lahev vody. Takto vybaveni mohli všichni příznivci zaječského vína vyrazit na trasu.

 

Na návštěvníky letos čekalo celkem 18 zastavení, z čehož bylo 17 místních vinařství a rovněž stánek zaječských malovinařů, jejichž vína byla prezentována u kapličky Sv. Floriána. Přesuny mezi vinařstvími i letos usnadňoval Zaječský expres, tedy pravidelná autobusová linka mezi vinařstvími. Bohatý program nabízel kromě dobrého vína také něco k zakousnutí, k poslechu či k potěše oka. Návštěvníci tak i letos mohli narazit na cimbálku, zpívající mužáky  či harmonikáře, ochutnat tradiční vydatné jihomoravské speciality a pokochat se pohledem na místní kroje. Po uzavření vinařství v 18 hodin akce pokračovala májovou zábavou s hudbou, která se kvůli nepřízni počasí odehrávala ve velkém sklepě vinařství Nosreti.

 

Všem patří velké poděkování …

 

Video ke stažení